ARCHIWUM
Kolejne spotkanie z cyklu Emeryci Mundurowi Emerytom Cywilnym Świadomy Senior Bezpieczny Senior., pod patronatem Dyrektora Zakładu Emerytalno- Rentowego MSWiA.
W świątecznie udekorowanej sali Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Ceglowie zebrali sie seniorzy z PZERiI, Warszawskiej Rady Seniorów i Uniwersytetu II i III Wieku. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawych prelekcji nt. bezpieczeństwa pożarowego, a także dowiedzieliśmy się jak zadbać o swój mozg i jak ograniczać stres (szczególnie aktualne w okresie przedswiatecznym). Nie zabrakło życzeń świątecznych i wspólnego śpiewania kolęd. Wielkie podziękowania dla organizatorow spotkania i prelegentów za umozliwienie tak ciekawego i atrakcyjnego spędzenia czasu.
Spotkanie poprowadzili:
– nadbryg. w st. spocz. Zygmunt Politowski – Prezes Zarządu Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.
– bryg. w st. spocz. Anna Obolewicz – Wiceprezes Zarządu Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.
– mł. insp. w st. spocz. Małgorzata Chmielewska – psycholog policyjny
– dr Krzysztof Kiełkiewicz – psycholog

Relacja z zakończonej XII edycji konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu

W zakładce Z ŻYCIA ZWIĄZKU – relacja ze spotkania. 

EMERYCI MUNDUROWI EMERYTOM CYWILNYM udzielają wskazówek na kolejnym spotkaniu „Świadomy Senior–Bezpieczny Senior”, pod patronatem Dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA

W zakładce Z ŻYCIA ZWIĄZKU – relacja ze spotkania. 

W zakładce NASZ GŁOS – Pismo do Pana Senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego, dotyczący opinii projektu ustawy o zmianie ustawy o kombatantach 

W zakładce Z ŻYCIA ZWIĄZKU – relacja z posiedzenia plenarnego Zarządu Głównego PZERII

W zakładce Z ŻYCIA ZWIĄZKU – relacja ze spotkania „Świadomy Senior – bezpieczny Senior” 

Rusza konkurs „Cyfrowe Kluby Seniora”!

Czym są „Cyfrowe Kluby Seniora”?

Cyfrowe Kluby Seniora mają na celu doposażenie stanowisk służących do podniesienia kompetencji cyfrowych seniorów oraz ich upowszechnienie. Celem projektu jest także wzrost świadomości oraz pokazanie możliwości jakie daje cyfryzacja wśród Seniorów.

Na realizację zadania w 2022 roku planujemy przekazać środki w wysokości 12 mln zł. Maksymalna kwota wnioskowanej dotacji dla oferty na realizację zadania publicznego nie może przekroczyć 20 000 zł.

Więcej na stronie ministerstwa Cyfrowe Kluby Seniora

ZAPROSZENIE

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Serdecznie zapraszam do udziału w pierwszym spotkaniu z cyklu

Świadomy Senior to Bezpieczny Senior

organizowanym  we współpracy z Zakładem Emerytalno-Rentowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach planowanego cyklu spotkań seniorzy „mundurowi” będą dzielić się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem z seniorami „cywilnymi”.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 13 maja (piątek) w siedzibie ZER MSWiA, przy ul. Pruszkowskiej 17, sala 3.2,  w godzinach 10-12.

Tematyka spotkania obejmuje:

-zagrożenia ze strony cyberprzestrzeni  (m.in. jak być bezpiecznym w internecie)

-ochrona danych osobowych (m.in. jak i dlaczego powinniśmy chronić nasze dane).

Wykładowcami będą doświadczeni, emerytowani funkcjonariusze służb mundurowych.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa, bo Świadomy Senior to Bezpieczny Senior!

UWAGA ! Proszę zgłaszać chęć uczestnictwa tel. 22-827-09-15 lub 22-827-12-04 (na spotkaniu obowiązuje imienna lista uczestników)

Przewodnicząca ZG

/Elżbieta Ostrowska/

Działania kaliskiego samorządu na rzecz seniorów docenione

Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nadał Złotą Odznakę Honorową prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu oraz wiceprezydentowi Mateuszowi Podsadnemu. WIĘCEJ W ZAKŁADCE AKTUALNOŚCI